Akıllı ayakkabı denemelerine bir yenisi daha eklendi

2015’ten bu yana akıllı ayakkabı tasarımları ve fikirleri deneniyor. Henüz tuttuğunu söyleyebileceğimiz bir ürün yok. Bu seriye Sensoria da eklendi.

ABD, Seattle’da kurulan startup Sensoria ilk akıllı koşu ayakkabılarını duyurdu.

Ayakkabının içinde bulunan basınç sensörleri ayakkabının uygulaması aracılığı ile giyen kişin akıllı telefonuna data gönderiyor ve koşu esnasında canlı olarak sesli feedback veriyor ve datayı depoluyor.

Ayakkabının içinde bulunan çıkarılabilir bu akıllı parça Sensoria’nın aynı zamanda çoraplarına da takılabiliyor.

Sensoria’nın bu akıllı ayakkabısı yeni bir fikir değil. Asics, Under Armour ve Sensoria’ya benzeyen diğer startuplar da aynı fikri uygulamaya koydu. Ancak bu teknolojiyi tam oalarak uygulanabilir bir hale getirmek ve müşterinin gözünde bir değer oluşturmak işin asıl zorluğu olarak göze çarpıyor. Sensoria da 2015’ten bu yana denenen akıllı ayakkabılara bir yenisini daha eklemiş oldu. Ürünün tutup tutmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Sensoria’nın kurucusu Davide Vigano daha önce Microsoft’ta çalışmış ve şirketi eski çalışma arkadaşlarıyla birlikte kurmuş. Microsoft geçmişi Vigano’nun en büyük avantajı çünkü geçtiğimiz yıl akıllı kramponlar üretmek için Microsoft ile birlikte çalışmışlar. Vigano aynı zamanda akıllı yarış pilotu elbisesi için de Renault ile birlikte çalışmıştı.

Sensoria 199 dolardan satışa çıkacak.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir