Aktif bir yaşama teknoloji ile kavuşacaklar

London Sport, Londra’da yaşayanların daha aktif bir yaşam sürmesi için kurulan bir organizasyon. Şimdi teknoloji sayesinde Londralıları hareket etmeye teşvik ediyorlar…

Dünya’daki hemen hemen bütün metropollerde olduğu gibi Londra’da da genel sağlık ortalamasını ve yaşam kalitesini düşüren en önemli şeylerin başında fiziksel hareketsizlik geliyor. Öyle ki 8.8 milyon kişinin yaşadığı şehirde nüfusun yüzde 38’i neredeyse hiç hareket etmiyor.

Şehirde yaşayanları daha aktif birer birey olmaları için Londra Kent Konseyi, Valilik ve Sport England, 2014’te Londra’nın fiziksel olarak aktif bir şehir olması için bir plan başlattı.

London Sport organizasyonu tarafından yönetilen bu plan en büyük aşamasını geçtiğimiz günlerde başlattı.

“Making London the Heart of the Sport Tech World” isimli projenin iki temel amacı bulunuyor:

 

  1. Daha fazla Londralının teknolojiyi kullanarak aktif olması.
  2. Orgainzasyonların teknolojiyi kullanarak Londralıları daha aktif olmaları için teşvik etmesi.

“Londra’yı spor teknolojisi dünyasının kalbi yapmak” olarak çevirebileceğimiz bu proje kapsamında Londralılar akıllı telefonlarını kullanarak daha aktif bir hayat yaşam için kullanacak.

Proje kapsamında London Sport, Londralıların teknolojiyi kullanarak yaşam ve ulaşım alışkanlılarını takip edecek. Böylece ne gibi zorlukların Londralıların aktif bir hayat sürmesinin önüne geçtiği takip edilecek. Aynı zamanda Londralılar da akıllı telefonlarıyla ne kadar aktif olduklarının bilgisini sağlayacak ve projenin bir gelişmeye sebep olup olmadığı belli olacak.

Proje Kasım sonunda startı verdi. Artık iş Londralılara ve teknoloji firmalarına düşüyor.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir