İngiltere’nin ve dünyanın en büyük yayıncılarından BBC tekrar spora dönüyor. Hem de senede bin saatlik canlı spor yayını ile…

 

BBC’nin genel direktörü Tony Hall’a göre BBC’nin tekrar spor alanında canlı yayıncılığa soyunacak olması bu yüzyılın spor yayıncılığı stratejilerini de değiştirecek.

BBC’nin ücretsiz olarak canlı yayıncılığını yapacağı müsabakalar web sitelerinden ve BBC iPlayer’dan izlenebilecek. İlk etapta FA Kupası’nın ilk turları canlı olarak verilecek. Bunun dışında Wimbledon ve Kadınlar Süper Futbol Ligi de BBC’nin ücretsiz ve canlı olarak yayımlayacağı turnuvalar olacak.

BBC’nin canlı yayınlara olan ilgiyi arttırmak için kişiselleştirilmiş bir hizmet sunacağı belirtiliyor. Yani hokey, yüzme, basketbol gibi sporları da canlı olarak yayımlayacak olan BBC’nin uygulamasında ilgi duyduğunuz sporla ilgili bir yayın başlayacağı zaman size bildirim gelecek.

Tony Hall “Bu bizim BBC’yi yeni jenerasyon için nasıl yeniden keşfettiğimizi gösteriyor. Spor ve dijital teknoloji endüstrisi ile birlikte çalışarak insanlara sevdiği şeyi vermek istiyoruz” diyor.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir