Helikopterle kayağın Airbnb’si: Heli

Heli-Skiing yani helikopterle zor bir yamacın üzerine üzerine bırakılıp kayak yapmak istiyorsanız artık bunu kolayca organize edebileceğiniz bir platform var: Heli

 

Ekim ayının başında Manhattan’da Heli şirketi için bir açılış partisi düzenlemişti. Aradan geçen sadce bir ayda Heli, beklentileri aşarak rezervasyonlarının hepsini doldurdu.

Peki Heli nedir?

Heli, aksiyon ve macera sporlarına Airbnb gibi bir platformda kolay ulaşım sağlayan bir altyapı. Amaçları Heli-Skiing gibi yapması ve ulaşması çok zor olan bir sporu kitlelere ulaşılabilir sağlamak.

32 yaşındaki Andy Culp’ın kurduğu şirket şu an başlangıç aşamasında. Fakat İsviçre Alpleri’nin ulaşılamayan bir yamacından kayak yapmak isteyenler için adeta bir kurtarıcı olmuş.

A post shared by Heli (@heli) on

Deneyimli kayakçılar ve Heli-Skiing yapanlar böyle bir yerde nereden helikopter tutacaklarını ve nasıl ulaşacaklarını biliyordur. Fakat kayak konusunda ustalaşmasına rağmen sürekli olarak kullanılan pistlerin dışına çıkmak için bir fırsat bulamayanlar oluyor. Bu ihtiyaçta da Heli devreye giriyor.

Heli-Skiing 1960’lardan beri yapılan bir spor. Ama 1990’lardan itibaren yaygınlaşmaya başlıyor. O da çok fazla değil. Son 10 yılda Heli-skiing sürekli olarak büyüme göstermesine rağmen küçük bir spor olarak kalmış. Kuzey Amerika’da Heli-Skiing hizmeti sunan 60 operatör bulunuyor. Yılda 100 bin kayakçı rezervasyon yaptırıyormuş. Helikopter ile kayak yapmak ortalama olarak bin doları buluyor. Buna konaklama da dahil. Ancak bu rezervasyınların yüzde 75’i tekrar gelen müşteriler. Yani bu sporu yapabilmek için sürekli olmanız gerekiyor.

A post shared by Heli (@heli) on

 

.Burada Heli pastadan kullanışlı bir platform ve ara yüzle pastadan kapmaya çalışacak. Heli sürekli müşteriler yerine bu sporu hayatında bir kere de olsa yapmak isteyenleri hedefliyor.

Heli tamamen fonksiyonel durumda ve müşteriler 37 spor operatörü üzerinden seçeneklerini değerlendiriyor. Çoğunlukla Heli-Skiing seyahatleri düzenleniyor. Firma ile elçilik için anlaşan 10 sporcu var. Mail listelerinde 50 bin kişi ve 55 bin instagram takipçileri var. Heli-Skiing şimdilik başlangı. Sırada dalış, balık tutma, Afrika safarileri, kiteboard ve sörf de var.

Heli’ye buradan ulaşabilirsiniz

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir