Inter artık bir medya şirketi oldu

Taraftarlarına özel Facebook içerikleri üretebilmek için Inter’in medya departmanı artık modern bir medya şirketi oldu…

 

Front Office Sport’un yazarlarından Chase McCaskill, Inter’in sosyal medya gücünü nasıl kullandığını ve bir spor kulübünden evrilerek nasıl bir eğlence firmasına dönüşmeye başladığını yazdı.

Medium hesabında Inter’in nasıl güçlü bir sosyal medya ekibi ile çalıştığınız yazan McCaskill dönüşümü şu şekilde aktarıyor:

Inter Facebook’ta 7 milyon beğeni sayısın geçti. Bu sayıya içerik düzenleme ve marka stratejisi ile ulaştılar. Inter’in medya kolu Inter Media House, etkileşim sağladıkları kitlenenin Endonezya’dan Brezilya’ya kadar ulaştığını gördüler.

Facebook’u stratejik bir çıkış noktası olarak belirleyen Inter Media House içeriklerini özellikle bu platforma göre hazırladı.

Inter’in medya takımının geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Facebook’un video izleme ortamının taraftarlar için ideal olduğu belirtildi.

Dijital medya stratejisine odaklanmak ve kaynakları kaliteli içerik üretmek için kullanmak kulübü modern bir medya – eğlence şirketine çevirdi.

Medya ekibinin başındaki isim Giuliano Giorgetti “Inter sadece bir futbol kulübü değil aynı zamanda bir medya şirketi. Inter TV ve sosyal medya aracılığı ile her medya kanalına özel olarak içerik üretiyoruz. Bunun amacı da kullanıcılara daha iyi bir içerik deneyimi sunmak” diyor.

The #InterBells rehearsal continues, as Eder practices the chorus ?⚽️Think you can do better? Send us your video, we're all ears! ? #InterXmas

Inter paylaştı: 13 Aralık 2017 Çarşamba

⏱ | We're underway here at the San Siro for the last 16 #TIMCup encounter between #InterPordenone. #FORZAINTER ⚫?

Inter paylaştı: 12 Aralık 2017 Salı

???#EpicBrozo #InterBells #InterXmas

Inter paylaştı: 12 Aralık 2017 Salı

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir