Manchester United sonunda YouTube’a girdi

Manchester United’ın bir YouTube kanalının olmadığını fark etmiş miydiniz?

Manchester United 13 yıl direndikten sonra pes etti ve resmi YouTube kanalını açtı.

Birkaç gün öncesine kadar resmi YouTube kanalı olmayan tek Premier Lig ekibi olan ve elit seviyedeki birkaç kulüpten biri olan Manchester United, 2005’te açılan YouTube’u yıllardır görmezden geliyordu.

Kulüp video içeriklerini kendilerine ait olan ve aylık abonelikle ulaşılabilen MUTV üzerinden ve 72 milyon kişinin takip ettiği Facebook sayfası üzerinden paylaşıyordu. Ancak 1.3 milyar kullanıcının olduğu ve 11 milyar dolarlık bir gelir pastası olan YouTube Manchester United’ın sonunda ilgisini çekmeyi başardı.

YouTube’un spor bölümününü başındaki isim olan Tomos Grace “İnanılmaz bir şekilde dünyanın en çok izlenen futbol kulübünün resmi bir kanalı yoktu. Kulübün YouTube planları çok heyecan verici büyük oynuacaklar” dedi.

YouTube’dan yapılan açıklamaya göre Manchester United içerikleri bu sezonun başından itibaren yüzde 60’lık bir artış gösterdi ve 850 milyon izleyiciye ulaştı. İngiltere’de en çok YouTube takipçisi olan kulüp 1.1 milyon ile Manchester City. Dünyada ise 3.8 milyon takipçi ile Barcelona bulunuyor.

 

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir