2016 yılında aktif spor yaşamını sonlandıran Formula 1 pilotu Nico Rosberg, pistlere artık pistlere yatırımcı olarak geri dönüyor.

Rosberg, 19 Mayıs’ta koşulacak Berlin Grand Prix’si öncesinde Tempelhoff Havaalanı’nda özel bir şov sergileyecek ve bu şovda yeni jenerasyon Formula E arabasını kullanacak. Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen Gen2 araba oldukça ilgi görmüştü. Gen2 Formula E arabasının daha yüksek bir menzile ve iki kat daha fazla enerji kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Formula E’nin yatırımcısı ve hissedarı olan Rosberg ile ilgili olarak Formula E’nin CEO’su Alejandro Agag, “Yeni arabanın ilk defa piste çıkıp izleyicinin beğenisine sunulması heyecan verici bir an olacak. Bu arabayı Berlin’deki hayranlarının önünde Rosberg’in kullanacak olması da izlemeye değer bir şov olacak. Rosberg motor sporlarının çok büyük bir elçisi olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Berlin’de yeniden pistlere çıkacak olmaktan dolayı heyecanlı olduğunu belirten Rosberg “Berlin E-Prix’sinde bu yüksek performanslı elektrikli arabayı kullanmak özel bir an olacak. Emekli olduğum andan beri bu e-mobility hareketiyle yakından ilgilendim. Toplumumuz ve gezegenimiz için büyük bir etki yaratma potansiyeline sahip. Bu yüzden de Formula E’nin potansiyeline inandım ve yönetime yatırımcı olarak dahil oldum” dedi.

Elektrikli araçların yarıştığı Formula E’de bu yıl dördüncü sezon koşuluyor.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir