Nielsen Sports’tan streetfootballworld’e destek

Global çapta analitik, data ve danışmanlık konusunda lider firmalardan biri olan Nielsen Sports, sosyal sorumluluk projesi streetfootballworld’e destek oluyor.

Nielsen Sports’un streetworldfootball için medya, pazarlama, araştırma analizleri ve danışmanlık hizmeti vereceği duyuruldu.

Nielsen Sports, streetfootballworld için geçtiğimiz aylarda “Common Goal” girişimini duyurmuştu. “Common Goal” kapsamında profesyonel futolcular yıllık gelirlerinin en az yüzde birini sosyal projelere bağışlıyor. Projeye Juan mata başladı ve Mats Hummels, Shinji Kagawa, gibi isimlele beraber 32 futbolcuya ulaştı.

Ağustos 2017’den bu yana konu ile ilgili sosyal medya postları 40 bini geçti ve 31 milyon görüntüleme alarak 200 bin euroluk bir medya değeri elde etti. Streetfootballworld, Nielsen sayesinde çok önemli Pazar hedefleri ve pazarlama gruplarına erişmiş oldu.

Nielsen Sports bir data ve analitik firması olarak sadece kâr amacı güden firmalarla değil, yönettikleri teknoloji ile aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde de bir söz sahibi olabileceklerini göstermiş oldu.

Streetfootballworld ile buradan bilgi alabilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir