O röveşatayı yine çek yine izleyelim

Sokaktaki balona röveşata çeken adama ne kadar gülsek de o hiç kimsenin karşısına çıkmayan bir fırsatı cesurca değerlendirdi…

 

Hayatta bazı fırsatlar her zaman karşınıza çıkmaz. Çıktığında da iyi değerlendirmeniz gerekir.

Röveşata da hayatta her zaman karşınıza çıkan fırsatlardan biri değildir. Ve yine çıktığında iyi değerlendirmeniz gerekir.

Yıllarca her hafta bir halı saha maçı oynuyor olabilirsiniz. Ama o röveşata fırsatı gelmez. Geldiğinde de ıskalarsınız, ısakalamasanız da ayağınıza oturmaz, ayağınıza otursa da kaleyi bulmaz, kaleyi bulsa da kaleci kurtarır….

Bir insanın karşısına röveşata çekme ihtimalinin çıkma ihtimali çok çok düşüktür. O kadar düşük bir ihtimaldir ki herhalde yolda yürürken tepenize yıldırım düşmesi daha yüksek bir ihtimaldir.

Birkaç gündür sokakta gördüğü balona röveşata çeken adamın videosunu izleyip gülüyoruz.

Ama güzel gülüyoruz. Birçoğumuzun yapmak istediğini ama yapamadığı şeyleri yapmış gibi gülüyoruz. Hiçbirimizin başaramadığını bu adam başardı. Ve ismini dahi bilmiyoruz.

Ama bu adamı karşısına çıkan fırsatı çok iyi değerlendirdiği için kutlamak istiyoruz.

Çim saha yerine kaldırım, futbol topu yerine balon olsa da adamın yüzünden daha ilk vuruştaki çocukluğunu, diziyle sektirdikten sonraki heyecanını ve balonun röveşatalık bir şekilde inip sanki Delle Alpi’deki üzerinde siyah-beyazlı Juventus formasıyla ceza sahası içindeki Del Piero gibi hissetmesini görüyoruz.

Kendisini o an Del Piero gibi hissettiğini belirten hayali Del Piero’nun röveşatasında top ayağına tam oturmadı. Ayakkabısı uçup yere boş yere düşünce gerçekle bir an yüzleşir gibi olsa da o son saniyede balona son bir omuzla vurması bunu bir daha yapabileceğini ve çok eğlendiğini gösterdi.

Bu fırsatı değerlendirmendeki cesaret nedeniyle biz seni çok sevdik sokakta balona röveşata çeken adam.

Bir daha yap bir daha izleyelim!

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir