“Spor borsası akıllı taraftarlar yaratacak”

Hollywood aktörü Zack Ward, oluşturduğu spor borsasıyla gençlere finans dünyasını öğretmeyi planlıyor.

Kanadalı Hollywood yıldızı Zack Ward aynı zamanda bir girişimci. Ward’un şu sıra üzerinde çalıştığı proje ise spor için bir borsa.

Genç nüfusa finansal okuryazarlık yani finansı ve borsayı yakından takip etmeyi öğretmeyi hedefleyen bunu spor borsası ile yapmayı planlıyor.

Ward “Finans dünyası bütün bu jargonlarıyla, grafikleriyle korkutucu görünüyor. Eğer çocuklara pazar salınımlarını anlatırsanız ya ağlamaya başlayacaklardır ya da uyuya kalırlar. Ama onlara hangi takımı tuttuklarını sorarsanız gülümserler. Eğer çocuğunuza bir  takımın hisse senedini alırsanız Sportfolyosunun geliştiğini görürler ve böylece bir yatırımcınız olur. Bu şekilde onların hayatını değiştirebilirsiniz” diyor.

“A Christmas Story” filminden tanıdığımız Ward, Global Sports Financial Exchange’in aynı zamanda CEO’su. “Dünyanın ilk spor borsası” olarak bilinen bir şirket.

GSFE, NFL, NBA, NHL ve MLB’deki takımların hisselerinin alınıp satılmasını sağlıyor.

Ward “Tarih boyunca spor ve para hiç bu kadar transparan bir şekilde iç içe geçmemişti.  AllSportsMarket.com spordaki kumar kanserini çıkarıyor. Bu bir değişim. İnsanlar para ile sporu birbirine karıştırmaktan artık utanmamaya başlayacak. Spor yatırımları akıllı ve heyecanlı taraftarlar oluşturuyor” diye konuşuyor.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir