Teknoloji firmaları NBA’de reklamları kapatıyor

Dünün startupları bugün NBA’de forma reklamı veriyor…

YouTube’da başta olmak üzere verdikleri reklamlarla internet mecralarında ismini çok sık duymaya başladığımız Squarespace, NBA takımlarından New York, Knicks’e forma sponsoru oldu.  Ne kadarlık bir anlaşma olduğu açıklanmazken Squarespace’in sadece maç forması değil aynı zamanda antrenman formasında da logosunu taşıtacağı belirtildi.

NBA başta olmak üzere teknoloji firmalarının bu anlaşma ile spor kulüplerine yakınlaşmasının yükselişte olduğunu görüyoruz.  Sadece sponsorluk anlamında değil NBA oyuncularının da teknoloji startuplarına yatırım yaptığını okumuştuk.

2003 yılında 30 bin dolarlık sermayeyle New York’ta kurulan Squarespace, web sitesi yapma araçları arasında bugün en çok kullanılan alt yapılardan biri olarak görünüyor.

Yine başka bir New York ekibi, Brooklyn Nets de yine New York’tan bir teknoloji firmasıyla forma reklamı anlaşması imzalamıştı. Brookyln Nets’in formasında logosu taşınan Infor şirketler için özel aplikasyonlar ve bulut sistemleri üretiyor. Timberland Wolves ise giyilebilir teknoloji üreten Fitbit’le anlaşma imzaladı.  Golden State Warriors’ın forma reklamı da  oldukça tanıdık. Japonya’dan alışveriş yapabildiğiniz Rakuten. Firma geçtiğimiz yıl Barcelona ile anlaşma imzalamıştı.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir