Vivo X20 FIFA World Cup 2018 Serisi

Akıllı telefon üreticisi Vivo X20 modelinin, sponsoru olduğu FIFA Dünya Kupası Rusya 2018 için ürettiği özel serisini tanıttı

Akıllı telefon pazarının en fazla telefon satan 5 isminden biri olan Vivo, markalaşma adına spor pazarlamasını aktif kullanmak konusunda son yıllarda önemli adımlar atıyor. Bu bağlamda FIFA ile 6 senelik bir anlaşma imzalayan Vivo, Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası ve Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası organizasyonlarının ana sponsoru olmuştu. Vivo bu sponsorluk kapsamında Vivo X20 FIFA World Cup 2018 Edition isimli modelini tanıttı.

Vivo X20 FIFA World Cup 2018 Edition resmi törenle tanıtıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen törene Vivo yetkilileri ile FIFA’nın önde gelen isimleri katıldı. Vivo bu etkinlikte Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası’na özel olarak tasarladığı yeni Vivo X20 modelini tanıttı.

Vivo X20 FIFA World Cup 2018 Edition ismi ile tanıtılan model tasarım hatlarıyla ön plana çıkıyor. Telefonun arka kısmında Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’na ait bir baskı mevcut. Zaten telefonu özel kılan tek etkenin de bu baskı olduğunu söylemek mümkün.

vivo x20

Gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 660 yonga setinden alan telefon sistemini 4GB RAM ile destekliyor. 6.01 inç boyutunda FullView ekran teknolojisi ile donaılmış olan telefonun dahili depolama alanı ise 64GB. Arka tarafında bulunan çift kamerası ile dikkat çeken telefonun önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Sponsorluk anlaşması çerçevesinde, tüm FIFA yetkilileri de turnuva boyunca bu telefonu kullanacaklar.

Kaynak: Vivo Basın Bülteni

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir