Inter Moovit ile Ortaklık Yapmaya Karar Verdi

İtalya Serie A Ligi ekiplerinden Inter, Moovit ile Ortaklık Yapmaya Karar Verdi

“İtalya Serie A Ligi ekiplerinden Inter, taraftarların Giuseppe Meazza’da ve deplasmanda oynanacak maçlar öncesi ve sonrasında taraftarların stadyuma ulaşmak ve stadyumdan ayrılmak için toplu taşımayı kullanmalarını teşvik etmek amacı ile mobil toplu taşıma uygulaması olan Moovit ile ortaklık anlaşması imzaladı”

İtalya Serie A Ligi ekiplerinden Inter, taraftarların Giuseppe Meazza’da ve deplasmanda oynanacak maçlar öncesi ve sonrasında taraftarların stadyuma ulaşmak ve stadyumdan ayrılmak için toplu taşımayı kullanmalarını teşvik etmek amacı ile mobil toplu taşıma uygulaması olan Moovit ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Moovit Nedir?

Moovit, toplu taşıma araçları hakkında bilgi almak için kullanılan bir uygulamadır.

Yüzlerce şehirde aktif olarak kullanılan uygulama tüm toplu taşıma araçlarını bir çatı altında toplamaktadır.

Moovit, gitmek istediğiniz adresi yazdığınızda hangi toplu taşıma araçları ile ve hangi süre zarfı içerisinde gideceğinizin bilgisini verir. Bu özelliği sayesinde pek çok insana ulaşım konusunda yardımcısı olan uygulama oldukça talep görmektedir.

Moovit uygulaması sayesinde kişilerin toplu taşımaya olan talepleri de artış göstermektedir.

Mobil toplu taşıma uygulaması Moovit, Inter ile yaptığı anlaşma çerçevesinde taraftarların toplu taşımayı daha fazla kullanmaları için gerçek zamanlı ulaşım seçenekleri sunacak ve en hızlı rotalar hakkında bilgi verecektir.

İnter’in taraftarlarına ne gibi avantajlar sağlıyor?

Inter CEO’su Alessandro Antonello yaptığı açıklamada; dünyanın en büyük toplu ulaşım uygulaması olan Moovit’in taraftarlara çok yardımcı olacağını dile getirdi. Moovit, başta Giuseppe Meazza olmak üzere Inter Store ve Nerazzuri gibi sık ziyaret edilen mekânlara da toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolaylaştıracaktır.

Moovit uygulamasını kullanan Inter’li taraftarlar toplu taşıma kullandıklarında en uygun ulaşım yönteminin hangisi olduğunu ve ulaşmak istedikleri noktaya tahmini olarak ne kadar sürede ulaşabileceklerini öğrenebilecekler. Uygulama üzerinden özel rotalar oluşturabilecek olan taraftarlar, hem doğru stadyum giriş kapısına ulaşmak hem de evlerine en kısa yoldan gitmek için Moovit’in rehberliğinden faydalanabilecektir.

44 farklı dilde kullanım imkânı sunan Moovit, maç için İtalya’nın en önemli şehirlerinden biri ve Inter’in temsil ettiği Milan’a gelen taraftarlara hem stadyuma hem de turistik mekânlara gidiş konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Bunun yanında deplasmana giden Inter taraftarları gittikleri şehirde kolaylıkla seyahat etme imkânı bulabilecekler.

Moovit, Apple Store ve Google Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirilerek kullanılabilmektedir. Dünya çapında 330 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulama İtalya’da 200’den fazla yerleşim yerinin haritasını içermekte ve dünyada 2700’den fazla şehir haritasını kullanıcılarına sunmaktadır.

MoovitApp: https://moovitapp.com/

Kaynak: https://www.sporttechie.com/inter-milan-moovit-help-fans-navigate-public-transit

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir