FIFA mı, PES mi? Barcelona PES diyor

Barcelona KONAMI ve eFootball.Pro ile anlaşma imzalayarak Pro Evolution Soccer 2018’de mücadele edecek bir e-spor takımı oluşturacağını duyurdu.

FIFA serisi ile Barcelona – Real Madrid gibi bir rekabet içinde olan PES’in yaratıcısı KONAMI Barcelona’ya işi tanıdık bir isimle götürdü. eFootbal.Pro şirketinin sahibi ve kurucusu olan Gerard Pique ile…

Barcelona’dan yapılan açıklamada kulübün PES’te diğer Avrupa kulüpleri ile mücadele edeceği belirtildi. Barcelona gibi rakipleri de yakın bir zamanda e-spor kadrolarını oluşturacak. Çünkü Paris Saint-Germain, Ajax ve Manchester City gibi Barcelona’nın rakibi olabilecek takımlar çoktan FIFA ile anlaştı.

Pique yaptığı açıklamada “Bir oyuncu olarak kulübümün e-spora girmesi ve böyle inovatif bir projede KONAMI ile adım atması çok heyecan verici bir gelişme. Barça bu alanda da kendi değerlerini gösterebilecek ve diğer takımlarla rekabete girecek. eFootball.pro olarak kulübe katılıp bu dijital dünyada yeni bir macera içine gireceğiz ve taraftarları e-sporda da diğer sporlarda olduğu gibi heyecanlandıracağız” dedi.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir