HADO Ile Klasikleşmiş Oyunlar VR Teknolojisi Ile Birleşiyor

Tokyo merkezli bir dijital araştırma ve oyun tasarım merkezi olan “The Superhuman Sports Society” (HADO), kurulduğu 2015 yılından bu yana 12 farklı oyun ve teknoloji birleşimi olan spor projesinin sertifikasını alarak kısa sürede adından söz ettirmeye başladı.

Sanal gerçekliğin vazgeçilmezi olan VR gözlüklerine, özel olarak geliştirilen giyilebilir teknoloji ürünlerinden olan kol bantlarını ve hareket sensörlerini ekleyen HADO, efsane mangalardan biri olan “Dragon Balls” ve oyun tarihinin mihenk taşlarından biri olan “Street Fighter” karakterlerden Ryu, Ken, Sagat, Guile ve Akuma gibi birbirlerine enerji topları atarak oyuncuların sanal bir arenada savaşmalarını sağlıyor.

 

 

Sevilen sanatçı ve aynı zamanda bir HADO oyuncusu olan Junpei Sasaki “Bazen oyunu oynarken gerçekten elimden enerji topunun çıktığını hissedebiliyorum. Bu teknoloji oyun oynamayı çok daha heyecan verici bir hale getiriyor.” diyor, oyundan bahsederken.

Tabi ki topluluğun tek oyunu bu değil. Birçok oyun tasarımcısı ve karikatüristle birlikte çalışan HADO, yerel mitlerden ulusal hikayelere, oyun kültlerinden farklı kültürlerin inançlarına kadar pek çok alanda oyun zevki ve teknolojiyi birleştirerek oyuncular için benzersiz deneyimler yaratıyor.

 

 

İster bir dövüş oyunu karakteri olun ve rakibinizi Aduket çekerek alt edin, isterseniz arkadaşlarınızla ya da kendi başınıza bir kahraman olun ve şeytanın inine girip onu yok etmeye çalışın. Eğer oyun oynamayı ve spor yapmayı seviyorsanız, HADO sizin için, hayallerinizi bir kumanda koluna bağlı olmadan, çok daha gerçekçi bir şekilde yaşamanızı sağlayacak teknolojileri geliştiriyor.

Yalnızca 2 yıldır faaliyet gösteren HADO, önümüzdeki yıllarda teknoloji, oyun ve spor kültürünü bir araya getirecek yeni projeler ile adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

 

HADO’nun, sanal gerçeklik oyununun nasıl oynandığını merak edenler için videosu,

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir