İspanya Buz Sporları Federasyonu yayınlarını otomatiğe bağladı

Federación Española Deportes de Hielo yani İspanya Buz Sporları Federasyonu (FEDH) henüz 10 yıl önce kuruldu. Federasyonun bünyesinde buz hokeyi, curling ve artistik patinaj gibi spor müsabakaları düzenleniyor.

Bu sporlara olan ilgiyi arttırmak için müsabakaların yayınlanması gerekiyor. Fakat henüz genç bir federasyon olan FEDH buz üzerinde düzenledikleri liglerin yayınlanması için büyük yatırımlar yapamayacak durumdaydı. Aynı şekilde müsabakaların yayınlanması için de kendilerine gelen bir talep de yoktu.

FEDH bu aşamada Pixellot markasıyla anlaştı ve bütün müsabakaların yayınlanmasını sağlamaya başladı. Federasyonun Buz Hokeyi maçları artık kendi resmi sitelerinde ve Marca gibi önde gelen spor sitelerinin sayfalarında yayınlanıyor.

Pixellot canlı spor yayınlarını otomatikleştiren bir sistem. Firmanın sunduğu teknolojide herhangi bir yayın ekibine ihtiyaç duyulmuyor. Pixellot’un otomatik yayın sistemi yönetmene, kameramanlara ve prodüksiyonda çalışacak kimseye ihtiyaç duymadan bir spor müsabakasının tüm canlı yayınını otomatik olarak yapıyor.

Pixellot’un otomatik yayın sistemi şu an için büyük müsabakaların yayınlarını tehdit edecek noktada değil fakat FEDH gibi düşük bir bütçeyle görünürlüğe ihtiyaç duyan organizasyonların imdadına yetişecek bir sistem olarak görünüyor.

Buz sporlarının yanı sıra futbol, Amerikan futbolu, basketbol ve voleybol gibi sporları takip edip algoritması sayesinde otomatik yayıncılık yapan Pixellot’un dünya çapında 2 binde fazla sistemi bulunuyor ve her ay 16 bin saatten fazla canlı yayın yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=-J0XbwP8qUk

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir