Kevin Durant, bir startupa daha yatırım yaptı

Kevin Durant, takımı Golden State Warriors’daki performansı ile tanınıyor. Ama aynı zamanda kendisi bir girişimci ve portfolyosunu genişletmeyi seviyor.

Durant, firması Durant Company aracılığıyla reklam startup’ı olan Suzy’nin bir kısmını 5 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Durant’ın şirketin ortağı olmasıyla beraber Suzy firması markayı tekrar inşaa etmeye başladı. Daha önce yaratıcı isimlerle pazarlama yapan bir firma olan Suzy artık dünyada milyonlarca tüketiciye ulaşabilen ve anket cevapları alan bir yapay zeka yazılımı üzerinde çalışıyor. Tüketicilerin verdiği geri bildirimlerle reklam kampanyaları hedef kitleye daha isabetli bir şekilde ulaştırılacak.

Suzy’nin internet sitesine göre Netflix, Nintendo, McDonalds, Nestle ve Citi müşteri listelerinde yer alıyor.

Suzy, Durant’ın spor endüstrisi dışındaki ilk yatırımı değil. Durant Company bu yılın başlarında Yoshi isimli bir firmaya yatırım yapmıştı. Yoshi, kendi ürettikleri uygulama aracılığıyla otomobiller park halindeyken yakıt veya yağ değişimi sağlıyor böylece otomobil sahipleri bu uygulama sayesinde akaryakıt istasyonuna gitmek zorunda kalmıyor.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir