La Liga Da Facebook İle Anlaştı

La Liga da dijital teknolojilerin ve sanal dünyanın çekiciliğini kullanmak konusunda adım atanlar arasına girdi.

İspanyollar La Liga Primera Division’u (İspanya birinci ligi) Facebook üzerinden canlı olarak yayınlamak için kolları sıvadı ve La Liga’nın teknik tedarikçisi Mediapro aracılığıyla kurulan ortaklık ile 17 Şubattan itibaren ücretsiz canlı yayın akışı sağlanmaya başladı.

İspanya ligini takip eden milyonlarca taraftar, La Liga’nın ve ligin yayın haklarını elinde bulunduran GolTv’nin Facebook sayfası üzerinden yayınlara ulaşabilme şansını yakalayacaklar. Örneğin, Real Betis’in, Granada ile oynadığı karşılaşma online olarak izlemek isteyen taraftarları bu sayfalarda bekliyor.

 

La Liga’nın, 2003 yılından beri yayın haklarını elinde bulunduran GolTV, Amerika’da, ligin maçlarını İngilizce ve İspanyolca yorumlayarak taraftarlara her iki dilde de bir deneyim yaşatmayı yıllardır sağlıyordu. Tabi ki bu kadar büyük bir lig için daha önce yapılan sosyal medya etkinlikleri de oldu. Bein Sports’un girişimiyle, Atletico ve Real Madrid’in kadın takımları arasında yapılan karşılaşma daha önce sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanmıştı ve yalnızca İspanya özelinde 370.000 tekil kişi tarafından izlendi.

Bundan sonraki haftalarda da oynanacak Cuma gecesi maçlarının aynı sistem ile La Liga ve GolTV Facebook sayfaları üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir