PSG, Çin futbol pazarı için Desports’la anlaştı

Avrupa futbolunun Çin pazarına açılması kulüpler için önemli bir gelir potansiyeli taşıyor. Bu pazardaki aktiviteleri daha profesyonel bir şekilde yönetmek ise bu alanı daha iyi tanıyan firmalara düşüyor.

Ligue 1 ekiplerinden Paris Saint-Germain, Çin’in spor pazarlaması ajansı Desports ile özel bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında PSG’nn sponsorluk ve lisans hakları Çin’de ve Hong Kong’da Desports tarafından yönetilecek.

PSG ile Desports arasında üç buçuk yıl sürecek anlaşma ile ilgili olarak PSG’nin resmi sitesinde PSG başkanı Nasser Al-Khelaifi’nin kaleminden şu açıklamaya yer verildi: “Paris Saint-Germain projesini altı yıl önce başlattık. Bu ortaklık planlarımızın meyvelerini verdiğinin bir göstergesi özellikle de Çin gibi bir dinamik ve heyecanlı bir pazarda çok iyi bir gelişme.”

PSG bir süredir Çin’deki spor pazarıyla etkileşime geçmeye çalışıyordu. Bu yılın başında Paris Saint-Germain’li oyuncular Çin Yeni Yılı’nı bir video ile kutlamış ve maçlarında Çince yazan tişörtler giymişti. Paris Saint-Germain, WeChat ve Weibo gibi Çin’in sosyal medya platformlarında da aktif bir takipçi kitlesine sahip. Bu platformlarda 1.3 milyon Çinli futbol sever tarafından takip edilen PSG, Çin’in en popüler Fransız kulübü.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir