TİNDER NEDEN MANCHESTER UNITED’LA ANLAŞMAK İSTİYOR?

Tinder spor sponsorluğuna Getafe, Grenoble Rugby ve Napoli ile başlamıştı. Yatırımlarından iyi geri dönüş almış olacaklar ki hedefi büyüterek gözünü Manchester United’a dikti.

Popüler aplikasyon, Ağustos ayının başında Manchester United’la sponsorluk için görüştüklerini duyurmuştu. O tarihten bu yana sponsorlukla ilgili pek bir gelişme olmadı fakat gerçekleşirse birçokları tarafından hâlâ tabu olarak görülen dünyanın en büyük dating uygulaması ile Manchester United’ın birlikteliği Tinder için büyük bir atılım olacak.

Bir uygulamanın 12 milyon poundluk bir anlaşmadan çıkarının ne olacağı konusunda kafalar biraz karışmıyor değil. Aslında reklam alarak para kazandığı sanılan bu uygulama asıl gelirini sattığı “ürünlerden” elde ediyor. Tinder üyelerine ücretsiz hizmet sunsa da aslında super like veya premium üyelik gibi ürünler satıyor. Ağırlıklı olarak 16–34 yaş arasına hitap eden bu uygulamanın spor kulüpleri ve organizasyonlar ile anlaşmalar yapmasına yeni tanık oluyoruz.

Tinder’ın spor kulüplerine yönelmesindeki amaç ise spor izleyicisinin çoğunlukla genç bir nüfus olması yani Tinder’ın hitap ettiği yaş aralığını çok iyi kapsaması. Bir diğer önemli olan etken ise Tinder’ın bu gibi sponsorluklarla markasını “normalleştirmesi”. Bugün AppStore’da veya Google Play Store’da en çok indirilen 5 uygulamanın arasında Tinder var.

Tinder’ın kullanım amacı tabii ki dating. Facebook kadar normalleşmek ve toplumsal olarak kullanımı amaçlayan Tinder bu sayede de daha çok Tinder Plus üyesi olmasını hedefliyor. Manchester United’ın kolunda gördüğünüz bir markayı gizlemek, saklamak zorunda değilsinizdir. Koskoca Manchester United’a reklam veriyorsa herkes tarafından kullanılıyordur. Öyleyse Plus üyelik için ücret ödemek de daha doğal bir durum olacaktır.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir