Wilson’dan Akıllı Basketbol Topu

Akıllı cihazların sayısı gittikçe artıyor. Şimdide karşımızda akıllı basketbol topu Wilson X var. Wilson X, Wi-fi üzerinden akıllı telefonunuz ile iletişim kuran standart bir basket topu. Görünümü standart bir basketbol topu ancak işin arkaplanı öyle değil. Wilson X’in içerisinde yer alan sensörler sayesinde yaptığınız başarılı atışları kayıt altına alabiliyorsunuz.

 

 

Mobil uygulama üzerinden atışlarınızın ne kadarının başarılı olup olmadığını görmeniz mümkün. İşin ilginç yanı ise topu şarj etmenin gerekmemesi. Wilson firmasının iddiasına göre top, 100.000 atışlık bir pil ömrüne sahip. Yani bu pilin bitmesi için bir yıl boyunda her gün 300 atış yapmanız gerekiyor.

Wilson Labs’in Başkan Yardımcısı olan Bob Thurman, “Wilson X’i, özellikle Avrupa ve Amerika’da büyük bir tutku ile oynanan bu oyunu, tüm sporcular ve amatörler için daha iyi deneyimleme şansı sunmanın yanı sıra, performanslarını da arttırmanın bir yolu olarak görüyoruz.” diyerek ürünün hem sporun gelişimine hem de sporcu deneyimine olan katkılarından bahsetti.

Wilson X isimli akıllı basketbol topunun iki boyu var. 29.5 inçlik orijinal boy ve 28.5 inçlik orta sınıf boyuyla Wilson X 199 Dolardan satılıyor. Akıllı basketbol topunun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir