33 yaşındaki Ronaldo nasıl hâlâ kendi talebini oluşturabiliyor?

Liverpool’u 3-1 yenen Real Madrid tarihindeki 13’üncü Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna ulaştı. Gareth Bale’in golleriyle kupa gelmiş olsa da hem bu maçta hem de tüm sezonda attığı 15 golle Cristiano Ronaldo’nun bu başarıdaki payı yine her zaman olduğu gibi çoktu.

33 yaşındaki Cristiano Ronaldo, bu galibiyetle kariyerindeki beşinci Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaştı. Böyle bir istatistiğe sahip olan başka bir futbolcu yok.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Cristiano Ronaldo önümüzdeki hafta yapacağı bir konuşma ile Real Madrid’deki geleceğini duyuracağını söyledi. Yani Cristiano Ronaldo önümüzdeki hafta “PSG’ye gidiyorum” veya “Çin’de veya ABD’de oynayacağım” diyerek manşetlerde yer alabilir.

33 yaşındaki bir futbolcunun kendi piyasasını halen belirleyebiliyor olması çok sık gördüğümüz bir şey değil. Geçtiğimiz hafta İspanya’da katıldığı bir televizyon programında Cristiano Ronaldo “Şu an biyolojik yaşım 23. Önümde hâlâ uzun bir zaman var. 41’ime kadar oynayabilirim” demişti.

Buna benzer açıklamaları başka isimlerden de duymuştuk. Ama Ronaldo söyleyince “Yok 41 olmaz 45’e kadar bile oynayabilir” diyebiliyoruz ve bunu inanarak söyleyebiliyoruz.

Peki Ronaldo’nun ne farkı var?

Ronaldo dünyanın en fit insanı. Bunu biz söylemiyoruz Men’s Health dergisi söylüyor.

Ünlü İspanyol gazeteci Santiago Segurula, Ronaldo için “Vücuduna bir Ferrari gibi bakıyor” diyor. Takımla çalışmadığı anlarda evinde tek başına çalışan Ronaldo’nun katı iş disiplini sağlığını da olumlu etkiliyor. Hayatınız boyunca her sabah karşı beşte kalkıp buz banyosu yapmayı hayal etmek bile acı verici bir şeyken Ronaldo bunu hep yapıyor. Vücuduna bir makine gibi bakan Ronaldo bu yüzden istediği zaman istediği takıma 33 yaşındayken de gidebiliyor veya yeni sözleşme istediğini “Yoksa giderim bak” diyerek belli edebiliyor.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir