Dr. Erkut Söğüt yazdı: “Nasıl Futbol Menajeri Olunur?”

Mesut Özil’in menajeri olarak tanıdığımız ve futbola dair çığır açıcı fikirlerini okuduğumuz Dr. Erkut Söğüt, Jack Pentol-Levy ve Charlie Pentol-Levy ile bir araya gelerek “How to Become a Football Agent” (Nasıl futbol menajeri olunur” kitabını yazdı.

Avrupa’da futbolcuların kazandığı ücretin toplamı yılda 9.5 milyar pound’u geçiyor. Standart olarak menajerler bu ücretin yüzde 10’unu alıyor. Ortada bu kadar büyük bir pazar varken futbolcu temsilciliği veya menajerliği ilgi çeken meslekler arasında görünüyor.

Pere Guardiola, Harun Arslan, İlhan Gündoğan gibi üst düzey menajerlerin de katkısı ile bir rehber olarak yazılan bu kitap İngiltere’de Troubador Yayın Evi’nden çıktı.

“Nasıl futbol menajeri olunur”  giderek artan bir talep doğrultusunda uyumlu, tutarlı ve kolay bir şekilde yapılması gerekenleri ele alıyor.  “2001’den bu yana, sayıları yüzde 1000 artan futbolcu menajerlerinden biri siz de olsanız, ya da sadece spora veya iş dünyasına ilgi duyuyorsanız,  bu kitap futbol hakkında bilinçli bir bakış açısıyla benzersiz bir okuma sunuyor.

Kitap henüz Türkçe’ye çevrilmedi. Basılı veya E-Kitap formatında bu adresten satın alabilirsiniz.

 

 

 

1 Yorum

  1. Avatar Ayhan 25 Mayıs 2018 ¬ 13:53

    GÜZEL
    TEBRİKLER…

    Sporun KALBİ Birdir.

    Yorum

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir