Dünyanın en büyük futbol kulüplerinin ortaklığı: Dugout

Dugout bir medya firması. Dijital ortamında futbolun en güzel anlarını resmi olarak paylaşan Dugout’ı 2016 yılında Arsenal, Chelsea ve Barcelona bir araya gelerek kurdu ve bugün Dugout’a global olarak 60’tan fazla futbol kulübü destek veriyor.

Dugout’ta sadece en güzel golleri, en iyi çalımları izlemekle kalmıyorsunuz aynı zamanda futbol dünyasında kamera arkası görüntüleri de yakalama fırsatı sağlıyorsunuz. 67 milyondan fazla tekil kullanıcıya ulaşan Dugout Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Mo Salah gibi yıldızları kendi telefonlarıyla çektikleri videoları da paylaşma hakkına sahip.

Dugout’ın potansiyelini son olarak Enet’in sahibi David McCourt da gördü ve bu platforma 10 milyon euroluk yatırım yapma kararı aldı. McCourt “Dugout’ın ortaya çıkardığı şey yayıncılık modelini yeniden düşünmek oldu. Canlı yayın belki geleneksel TV yayıncılığını domine ediyor olabilir ama dünyada tüketilen spor içeriğinin yüzde 50’sinden fazlası canlı olarak izlenmiyor” diye konuştu.

Dugout’ın MENA bölge yöneticisi Ekin Günel, Sportup 2018 Konferansı’nda konuşmacı olarak yer alacak. Günel ve spor endüstrisinin diğer önde gelen isimlerinden ilham almak için son biletler burada. 

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir