E-Spor Mücadeleleri Twitter’da Canlı Yayınlanacak

Bir süre önce NFL maçlarını canlı olarak yayınlamaya başlayan Twitter, şimdi de e-spor alanına el atıyor. İki büyük organizasyon ile partnerlik anlaşması imzalayan şirket, bundan böyle turnuva ve çeşitli etkinlikleri, canlı olarak yayınlayacak.

Twitter tarafından yapılan duyuruya göre, profesyonel oyun dünyasının en büyük organizasyonlarından ikisi olan, ESL ve Dreamhack ile partnerlik anlaşması imzalandı. İlk canlı yayını ise ESL tarafından düzenlenen Intel Extreme Masters World Championship in Katowice ile yapılacak. Ücretsiz olarak izlenebilecek olan yayınlar hakkında açıklama yapan Twitter, bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek en az 15 etkinlik olduğunu belirtiyor. Bu etkinlikler arasında diğer IEM şampiyonaları ve Dreamhack turnuvası da bulunuyor. Ayrıca her hafta 30 dakikalık bir e-spor programı da yayınlanacak. Programda haftanın dikkat çeken anlarının yanı sıra, maç öncesi ve sonrası görüntülere de yer verilecek.

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği çeşitli hamleler ile canlı yayın alanında kendisine iyi bir yer edinmeye başlayan Twitter, eSpor yayınlarının yanı sıra ABD Başkanlık Müzakereleri ve diğer programlar ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarıyor.

Bugün gerçekleştirilen duyuruyla birlkte, ünlü yayın platformu Twitch karşısında da potansiyel bir rakip olma yolunda ilerliyor. Twitch’e rakip olan diğer platformlardan farklı olarak, Twitter’ın milyonlarca kullanıcısı olması da elini güçlendiren bir avantaj.

 

Kaynak_digitalsporlar.com

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir