Zlatan Ibrahimoviç’den E-Spor Dünyasına Bir Adım Daha

2014 yılında İsveç’te kurulan ve ağını her gün biraz daha genişleten e-spor girişimi olan Challengermode yatırımcı sayısını her gün arttırıyor. Counter-Strike ve League Of Legends gibi uluslararası turnuvaları olan oyunların destek ve sağlayıcılığını yapan girişime yatırım yapan isimler arasına Son olarak İsveçli futbol yıldızlarından biri olan Zlatan İbrahimoviç de katıldı.

Bu yatırım, inovasyon ve e-spor dünyasına merakı bilinen İbrahimoviç’in ilk yatırımı değil. Dünyaca ünlü futbolcu geçen yıl Eylül ayında yine İsveç’li bir oyun geliştiricisi olan Ice Cube firmasına da yatırım yapmış ve firmanın hisselerinin %12.5’unu satın almıştı.

Geleceğin spor anlayışı içinde büyük yer tutması beklenen e-sporlar için aslında bu şaşırtıcı bir gelişme değil. İspanyol yıldız Pique, Brezilya’nın son yıllarda devleşen değeri Neymar ve daha pek çok futbolcu bu alana yatırım yapanlar arasında yerlerini aldılar.

Yalnızca yeni jenerasyonun ilgi göstermediği, efsane isimlerin de yatırım yaptığı e-spor alanında bilinen en son haberlerden biri ise, Brezilyanın unutulmaz 9 numarası olan Ronaldo’nun League Of Legens takımı CNB’nin %50 hissesini satın aldığı. Veliahtlarından biri olan Neymar da kendi e-spor takımını kurarak e-spor dünyasına girmeye hazırlanıyor.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir