Harry Kane, başarısını özel şefine borçlu

Harry Kane Premier Lig’in ve İngiltere Milli Takımı’nın en formda oyuncusu. Başarısının sırrı ise beslenmede saklıymış

Tottenham’ın ve İngiltere Milli Takımı’nın golcüsü Harry Kane, kariyerinin en verimli dönemlerinden birini geçiriyor.

Hem ülkesi hem de takımı için Eylül ayında toplam 13 gol atmayı başaran Kane başarısının sırrının buzdolabından geçtiğini söylüyor.

Premier Lig sezonu boyunca alkolden uzak durduğunu söyleyen Harry Kane, kendisine sporcu beslenmesi üzerine uzman bir şef tutmuş. Kane’in özel şefi haftanın altı günü eve gelip sağlıklı yiyecekler hazırlıyor. Kane bu sayede daha hızlı ve daha güçlü olduğunu belirtiyor ve Mart ayında geçirdiği sakatlığı bu sayede daha çabuk bir şekilde atlattığını ifade ediyor.

Beslenme ve yaşam biçimini değiştirmenin hem saha içinde hem de saha dışında kendisine fayda sağladığını belirten Kane “Bu değişimi 1 Ocak’ta bir yeni yıl kararı alarak başlattım. Aralık ayına kadar yemeğimi ya ben ya da eşim yapıyordu. Sonra bir şef ile anlaştım ve bana doğru zamanda ne yemem gerektiğini anlattı. Hiç bu açıdan bakmamış ve ciddiye almamıştım. Ama bana vücudun bu sayede nasıl toparladığını anlattı. Bana yaptığı yiyeceklerle sakatlıktan kurtuldum” diyor.

Gerçekten de Kane Mart ayında ayak bileğinden geçirdiği sakatlık nedeniyle altı ila sekiz hafta sahalardan uzak kalması bekleniyordu. Fakat Kane’in sadece dört hafta sonra maça çıkması büyük bir sürpriz olmuştu.

Kane, özel şefinin nasıl çalıştığını da şöyle anlatıyor: “Pazartesiden cumartsei gününe kadar eve geliyor. Yemek yapıyor ve gidiyor. Pazar gününü yemeğini ise buzdolabına bırakıyor. Kendisini çok az görüyorum çünkü ben de o saatlerde antrenmanda oluyorum. Cumartesi, Çarşamba ve yine Cumartesi maç olduğunda antrenman için çok zaman olmuyor. Bu yüzdene farklı yollardan kendinize bir şeyler katmanız gerekiyor. Beslenme bunlardan biri. Diğerleri ise esneme ve buz banyosu gibi yöntemler. Bütün bunlar sizi zinde tutuyor. Günümüz futbolu için çok önemli.”

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir