Hayaldi gerçek oldu: “Mambo No. 5”

National League takımı Ebbsfleet Town, Lou Bega’nın unutulmaz “Mambo No. 5” şarkısının hatrına Mambo isimli oyuncularına beş numaralı forma hazırladı…

Hafta sonuna girerken biraz eğlenceli şeylerden bahsedelim.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin 5’inci ligi olan National Lig’de Ebbsfleet United ve Leyton Orient karşı karşıya geldi ve bu mücadele televizyondan yayınlandı.

Maçı izleyen futbolseverler Ebbsfeet Town’un savunma oyuncusu Yado Mambo’nun forma numarasına dikkat etti ve Ebbsfleet Town’un çok önemli bir fırsat kaçırdığını maç esnasında sosyal medyaya yazmaya başladı.

Fırsat ne miydi?

Mambo’ya 18 numara verilmişti ama bu oyuncuya 5 numara verilmesi gerekiyordu.

Neden?

Hadi gelin sizi 1999 yılına götürelim.

Lou Bega’nın o yılın yaz hiti “Mambo No. 5”ını herkes hatırlıyordur.

Artık nostalji olan bu şarkının hatrına futbol severler Yado Mambo’ya 5 numaralı forma numaranın verilmesini yazmaya başladı.

Fakat Ebbsfleet Town’da 5 numarayı takım kaptanı Dave Winfield giyiyordu ve Dave Winfield kulübün üzmeyi tercih etmeyeceği oyuncular arasındaydı.

Kulüp taraftarlardan ve Ebbsfleet taraftarı olmamasına rağmen Mambo5 formasını giymek isteyen futbol severlerin talebi doğrultusunda 5 numaralı Mambo forması hazırladı.

Ancak bu formadan sadece bir tane hazırladılar ve formayı gelirini prostat konserine karşı savaşan bir yardım kuruluşuna bağışlayacaklarını belirterek açık arttırmaya koydular. 

 

Forma açık arttırmada şu an 721 poundu bulmuş durumda. Eğer ilgileniyorsanız buradan teklif verebilirsiniz.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir