İstanbul Maratonu’nda önce fikirler yarıştı

İstanbul Maratonu öncesinde düzenlenen Spor İstanbul Fikir Maratonu’nda istanbul’u sporla yaşayan bir şehir yapmak için ne yapılabilir? Sorusuna cevap arandı

 

Spor İstanbul Fikir Maratonu 9 Kasım perşembe günü Yenikapı Maraton Fuarı’nda organize edildi.

İstanbul’u sporla yaşayan bir şehir yapmak hedefine odaklanan iş ve proje fikirleri oluşturmak üzere bir araya gelen takımlar tam gün süren etkinliğin sonunda jüriye sunumlarını yaptıkları fikirleriyle yarıştılar.

Sabah saatlerinde bir araya gelen ekipler yarışma kurallarını dinleyip ve metodoloji üzerine brifing aldılar. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı ve Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’ın gençleri yönlendirici ve ilham verici konuşmalarını gerçekleştirdiler. Moderasyonu SNCR Sports CEO’su Murat Sancar tarafından gerçekleştirilen Spor, İnovasyon Ve Gi̇ri̇şi̇mci̇li̇k Paneli̇ gerçekleştikten sonra ekipler çalışmalarının başına geçtiler.

Panelin ardından gün boyu sunumlarını hazırlayan ekipler Fongogo Kurucusu Ebru Elmas Gürses, Yatırımcı ve Kıdemli İş Danışmanı Mehmet Kırca, SNCR Sports CEO’su Murat Sancar, Spor İstanbul Bilgi Teknolojileri Şefi Emrah Arslan, Spor İstanbul Dış İlişkiler Şefi Arif Çetin’den oluşan 5 kişilik jürinin karşısında projelerini sundular.

Jüri oylamasında birinci olan Eyvaz Hüseynov ve Erol Galip Serbest’in Walk+ projesi 2000 TL, ikinci olan Necati Mehmet Eriş ve Özcan Çamyar’ın Run Outdoor projesi 1500 TL ve üçüncü olan lise öğrencileri Berk Emre Cicoş ve Arda Berke Büktel’in Adımla projesi ise 1000 TL para ödülünün sahibi oldu. Spor Istanbul Fikir Maratonuna katılan 12 ekibe İstanbul Maratonu’na istedikleri mesafede ücretsiz katılım hakkı verildi.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir