“Nerede Kalmıştık” Twitter Türkiye rekoru kırdı

Fatih Terim’in fikri miydi bilinmez ama “Nerede Kalmıştık” Galatasaray’ın sezon boyunca kullanacağı bir slogana dönüştü…

 

Fatih Terim’in “Nerede kalmıştık” Tweet’i en çok retweet alan Türkçe tweet oldu.

Twitter’ın resmi bir açıklamasını beklemeden bunu söyleyebiliyoruz. Çünkü Türkiye’den atılıp 161 bin retweet alan daha önce başka bir tweet olmamıştı. (Eğer bu konuda yanılıyorsak geri bildirime açığız.)

 

Fatih Terim ““Tweet atma olayı uzun zaman önce evde otururken kızlarım Buse ve Merve’nin fikriydi. ‘Babacım eğer bir gün böyle bir şey olursa, böyle atalım’ demişlerdi. ‘Peki’ dedim ben de. Başkan’la paylaştım, o da onay verdi.’Nerede kalmıştık…’ tweeti oradan çıktı” dedi. Fakat Fatih Terim’in bu tweeti planlı bir iletişim stratejisi ve iyi bir spor pazarlaması örneği olarak görünüyor. Çünkü aradan daha 24 saat geçmeden Fatih Terim basın toplantısında “Nerede Kalmıştık” sloganı yazan Galatasaray atkısı ile poz verdi.

Sevenleri olduğu kadar sevmeyenleri olsa da Galatasaray camiasında Fatih Terim büyük bir isim. Galatasaray ve Fatih Terim isimleri yan yana geldiğinde böyle bir etkileşim rekoru kaçınılmaz oldu. Galatasaray da bunu sezon boyunca kullanabileceği ve pazarlayabileceği bir slogana dönüştürdü.

Google aramalarında da “Nerede kalmıştık” sloganı son üç günde böyle bir artış gösterdi.

Elbette her fikre ve görüşe açıklan Twitter topluluğun da “Nerede Kalmıştık” sloganı ile ilgili yapacak esprileri vardı:

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir