Katar spor teknolojilerinde dünya lideri olma yolunda ilerliyor

Doha, 3 Ekim 2018 –  Katar Kalkınma Bankası, dünyanın önde gelen teknoloji kuruluşlarını spor endüstrisinde devrim yaratma misyonuna davet eden ilk “SportsTech” hızlandırıcısını 2019 yılında Doha’da kuruyor.

Qatar Development Bank (QDB), spor endüstrisi için girişimcilik, inovasyon ve yeni teknolojiler geliştirmek için en iyi yerel, bölgesel ve uluslararası uzmanlığı bir araya getirme konusunda istekli.

QDB CEO’su Abdulaziz Nasser Al Khalifa’ya göre girişimcilik zihniyetini ve becerilerini küresel güç dağıtımımızla birleştirerek startuplar için büyük bir fayda ortaya çıkacak.

Startupbootcamp – dünyanın dört bir yanındaki girişimlerin başarıyla hızlandırılmasında on yıllık bir deneyime sahip – tüm programı kolaylaştıracak.

SportsTech Accelerator Direktörü Koen Bosma: “Bu program çok büyük olacak. Dünyanın en iyi SportsTech girişimlerini işe alacak ve çözümlerini sergilemek için eşsiz bir platform sağlayacağız. Güçlü ortaklarımızla birlikte girişimcilik hedeflerini başarılı şirketlere dönüştürmeyi amaçlıyoruz ”dedi.

2022 FIFA Dünya Kupası Katar için altın bir fırsat: Bu yalnızca Katar için spor açısından küresel bir vitrin değil, aynı zamanda bu kadar büyük bir etkinliği organize etme yeteneği açısından da önemli bir organizasyon. Spor yeniliğinin sınırlarını zorlamak ve sporla ilgili yeni teknolojileri keşfetmek için küresel bir girişim ve girişimcilerin gelişen bir merkezini oluşturmak için bundan daha iyi katalizör olamaz. Bu nedenle, QDB, bölgedeki spor yenilikçiliğinin öncü programı ve merkezi faaliyet noktası olan SportsTech hızlandırıcısını oluşturmak için Startupbootcamp ile birlikte çalışmıştır.

Video

Gelecek üç yıl boyunca, SportsTech hızlandırıcısı Doha’daki Aspire kompleksinden toplam dört adet 3 aylık hızlandırıcıya ev sahipliği yapacak . Her program için, dünyanın dört bir yanından en umut verici 10 SportsTech girişimi seçilecek.

Startup girişimleri aşağıdaki alanlarda başvuru yapabilir: Takım performansı ve analitiği, mekan optimizasyonu ve yönetimi, spor turizmi, spor kültürü, spor IoT, giyilebilir ürünler ve donanım, taraftar katılımı ve deneyimi, spor hekimliği, VR/AR ve e-sporlar.

Uluslararası girişimcileri Doha’ya çekmenin yanı sıra, hızlandırıcı hem şimdi hem de gelecekte Katar startup ekosistemine çok değer katacak. Katarlı girişimcileri, dünyanın dört bir yanındaki hızlandırıcılara girmeye, işlerini büyütmelerine, danışman bulmalarında ve ortaklıklar kurmalarında desteklemelerine yardımcı olacak. Aspire gibi ortakların desteği ve Startupbootcamp ekosistemindeki danışmanların ve ortakların küresel erişimiyle Katar SportsTech, Doha’daki başlangıç ekosistemini daha da geliştirmek için zengin kaynaklar sunuyor. Yoğunlaştırıcı hızlandırıcı program, girişimcilerin ürün ve iş geliştirmeye odaklanmalarını sağlar ve bunları mentorlar, potansiyel müşteriler ve yatırımcılarla doğrudan temas kurarak gerçekleştirir.

Daha detaylı bilgi için SportdTech Katar’ın twitter hesabından ve aşağıdaki linkten bilgi edinebilirsiniz

@sbcSportsTech   https://qatarsportstech.com

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir