Manchester City ve Tinder match oldu

Spor pazarlaması için futbol dünyasına girmeye çalışan ve bir süredir Manchester United’la görüştüğü iddia edilen Tinder, Manchester City ile anlaştı.

Manchester City ile anlaşma imzaladığı duyurulan Tinder bu anlaşma ile sosyal medya platformlarının rengini Manchester City mavisine değiştirdi.

Tinder, Manchester City’nin hem erkek hem de kadın takımlarıyla birlikte çalışacak. Aynı zamanda Manchester City’nin kardeş kulübü New York City FC ile birlikte Tinder kullanıcıları ve futbol taraftarları için özel aktivasyonlar da gerçekleştirilecek.

Anlaşmanın kutlaması için hafta sonu oynanacak Manchester City – Manchester United derbisinde Etihad Stadı’nın üzerinde mavi renkli bir zeplin uçacak.

Tinder’ın sponsorluklardan sorumlu yöneticisi David Wyler “Tinder’ın global etkisi ve yüksek etkileşmli kullanıcı kitlesi bize dünyadaki insanların neye tutkuları olduklarını gördük. Ve global ölçekte spora, özellikle de futbola tutkuları var. Futbol her an her şeyin olabildiği bir spor. Biz de taraftarlara beklenmedik bu partnerlikle sürpriz yaşatmak istedik” diye konuştu.

City Football Group’un pazarlama direktörü Tom Glick ise “Tinder çok büyük ve global bir platform. Tıpkı futbol gibi milyonlarca kişiyi bir araya getiriyor. Futbol taraftarların anları, tutkuyu ve duyguyu paylaştığı büyük bir komünite. Tinder ile birlikte Tinder’ın global kitlesine ulaşmanın yollarını keşfetme şansımız olacak. Bizce Tinder ve Manchester City mükemmel bir birliktelik oldu” dedi.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir