Cristiano Ronaldo’nun golüyle yarışabilecek 7 Rövaşata golü

Futbol bir sanatsa röveşata da bu sanatın çok değerli bir eseridir. Cristiano Ronaldo’nun salı günü Juventus’a attığı rövaşata golüyle bu sanatın ne kadar değerli bir icracısı olduğunu gösterdi.

Cristiano Ronaldo’nun attığı gol uzun yıllar konuşulacak cinsten. Bunu nereden mi biliyoruz? Çünkü aşağıdaki golleri hâlâ konuşmaya devam ediyoruz.

Ashley Barnes – Burnley (2018)

Ashley Barnes’ın henüz yeni attığı bu gol Şampiyonlar Ligi seviyesinde olmadığı için belki unutulacaktır fakat “Havada durdum şahitlerim var” dese buna kesin inanırız.

Oscarine Masuluke – Baroka (2016)

Rövaşata golü futbolun en heyecan verici anlarından biri. Bunu bir kalecinin 96’ıncı dakikada yapması ise görene kadar inanmayacağınız türden bir şey. Oscarine Masuluke’nin FIFA Ferenc Puskas Yılın Golü Ödülü’ne aday gösterilmişti.

 

Xherdan Shaqiri – İsviçre (2016)

Shaqiri’nin neredeyse tüm golleri çok güzel. EURO 2016’da attığı bu gol ise kariyerinin en güzel golü olsa gerek.

 

Zlatan Ibrahimovic – İsveç (2012)

Zlatan, Ronaldo’nun golünü gördükten sonra “Ben daha iyisini atmıştım” gibi bir açıklama yapmıştı. Zlatan’ın 30 metreden attığı rövaşata golü gerçekten unutulmaz. Ama kalenin boş olması sebebiyle Ronaldo’nunkiyle yarışır mı emin değiliz.

Philippe Mexès – Milan (2012)

Bir savunma oyuncusu olmasına rağmen bu golü atabilen Mexes’i de unutmamak gerekiyor. (Not: Kötü müzik bizim seçimimiz değildi fakat yine de özür dileriz)

 

 

Ronaldinho – Barcelona (2006)

Bu golü çok güzel yapan şey Ronaldinho’nun o yarım saniyelik zaman içerisinde pozisyonunu değiştirip kendisini topa vurabilecek konuma alması. Gerçekten bir futbol büyücüsüydü.

Rivaldo – Barcelona (2001)

Eğer belli bir yaşın üzerindeyseniz rövaşata golü denince akla ilk gelen Rivaldo oluyor. Rövaşata nedir adeta kendisinden öğrendik.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir