NBA ve Intel ortaklığı sporun geleceğini değiştirecek

NBA ve Intel bir araya gelerek “The NBA + Intel Capital Emerging Initiative”i kurdu. Bu girişim sporun geleceğini teknoloji ile değiştirme potansiyeline sahip olan şirketleri ve startupları tespit ederek kendilerine destek olacak.

Bu ortaklık özellikle ABD’deki startuplara yönelecek ve NBA ile Intel Capital, potansiyel ortaklık veya yatırım fırsatlarını arayacak. NBA ve Intel Capital, mentörlük, stratejik planlama ve iş geliştirme desteği de verecek.

Özellikle NBA, parkedeki oyunu geliştirmek, taraftar deneyimi arttırmak ve bütün dünyada spor endüstrisini geliştirmek için yeni teknolojik çözümler arayışını uzun bir zamandır sürdürüyordu. Bu anlaşma aynı zamanda NBA’in teknolojinin lisansını almak yerine, doğrudan teknolojiyi satın alacak olması anlamına geliyor ki bugün dünyadaki spor liglerinde eğilim de bu yönde.

Intel ile NBA geçtiğimiz yıl Kasım ayında ilk kez masaya oturmuş ve imzalamış oldukları anlaşma neticesinde NBA, Intel’in sanal gerçeklik ve 360 derece video teknolojilerini kullanmaya başlamıştı. Bu birliktelik, Kasım ayındaki anlaşmanın genişletilmesi olarak görülüyor.

NBA’in pazarlama, operasyon başkanı ve inovasyondan sorumlu ismi Amy Brooks “Intel Capital’in 27 yıllık deneyiminden ve alt yapısından faydalanmayı heyecanlı bekliyoruz. Birlikte yeni jenerasyon inovatif spor ve eğlence teknolojilerini tespit edip bunların sporu ve taraftar deneyimini nasıl geliştireceğini ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir