Sakatlığın etkisi artık VR ile atlatılacak

Teknik direktörler, kişisel spor koçları, veri analizcileri ve arka plandaki birçok gizli kahraman… Bir futbolcunun performansını geliştirmek ve bunu takip etmek için VR kullanılsa nasıl olurdu? Bunun cevabı yeni bir teknolojide: Mi-Hiepa Scout.

Futbol odaklı sanal gerçeklik ürünleri üreten Mi-Hiepa Scout yeni bir teknolojiyle sadece yetenekleri değil, aynı zamanda sakatlığını yeni atlatmış olan oyuncuların performansını ve zihinsel kondisyonunu artırmaya yardımcı olan bir VR ürünü piyasaya sürdü.

Mi-Hiepa Scout oyuncuların ayaklarının ve kaval kemiklerinin hareketlerini analiz eden VR destekli bir canlı takip sistemi kullanıyor. Antrenman sırasında sporcu hakkında karşılaştırılabilir ve ölçülebilir veriler sunuyor. Buna ek olarak kulüpler sakatlıktan dönen oyuncularını yakından izleyebiliyor ve gelişimini hızlandırabiliyor.

Mike Phelan ve Dean Holden gibi eski profesyoneller, fizyoterapistler, spor bilimcileri ve bazı İngiltere Premier Ligi kulüpleriyle birlikte üzerine çalışılan bu teknoloji bugüne kadar 6 ülkeden 640 futbolcuyla yapılan 74 canlı antrenmanla test edildi.

Mi-Hiepa Scout Ürün Geliştirme Yöneticisi Adam Dickinson “Bizim sistemimiz oyuncuların bireysel antrenmanlarda zihinsel ve fiziksel olarak daha iyi hale gelmelerine yardımcı oluyor” diyor.

Kariyeri boyunca sakatlıklardan kendini kurtaramayan Manchester United futbolcusu Danny Webber ürünle ilgili olarak “Özellikle kariyerinde on dörtten fazla sakatlık geçiren biri olarak bu ürünü ben de kullanmak isterdim” yorumunu yapmış.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir