Sosyal Medya Sporun Ana Akım Yayıncısı Olma Yolunda

Facebook’un Global Spor Yöneticisi Dan Reed, geçtiğimiz günlerde Leaders in Sport’da hak sahipleri, ajans ve medya temsilcilerine yaptığı sunumda spor ile Facebook’un neden mükemmel bir birliktelik oluşturduğunu anlattı.

 

Medyanın sektörel olarak karışıklıklar yaşadığı dönemlerde bir takım değişimler görüldüğünü savunan Dan Reed, şu an da yeni bir karmaşanın hakim olduğunu ve bunun ana akım yayınlarında köklü değişimlere yol açacağını belirtirken buna örnek olarak sosyal medyada yayınlanmış olan Reebok Crossfit World Championship’i ve World Surf League’i öne sürdü.

 

World Surf League, Facebook’un resmi bir anlaşmayla iş ortaklığı kurarak yayınladığı ilk spor organizasyonu olarak göze çarpmıştı. Başarılı bir iş deneyiminden sonra Facebook, hedefi yükselterek gözünü daha büyük organizasyonlara dikti.

Dan Reed’in sunumunda bahsettiği karışıklığın sebebi şüphesiz ki yayıncılığa sağlam adımlarla gelen yeni bir alternatif: İnternet yayıncılığı.

 

Sosyal medya platformlarının insanlarla iç içe olması ve bunun doğurduğu daha yüksek müşteri memnuniyeti potansiyeli bu platformları yeni yatırımlar için harekete geçiriyor. Son bir yılda Youtube, Netflix ve Amazon Prime gibi firmalara baktığımızda gerçekten de asla karşı çıkılamayacak bir değişimi görmekteyiz, bu da Dan Reed’i haklı çıkarıyor.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir