Arsenal’ın inovasyon programı 6 startup ile başladı

Arsenal’ın altı startup’ın katılımıyla 10 hafta boyunca düzenleyeceği The Arsenal Innovation Lab başladı. Kulübün Eylül ayında duyurusunu yaptığı programa 250’den fazla startup başvuru yapmış ve bunlardan altısı Kasım ayında yapılan bir etkinlikle seçilmişti.

Arsenal’ın pazarlama yöneticisi Vinai Venkatesham “Bu altı heyecan verici startupla önümüzdeki 10 hafta boyunca çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyuz. İnovasyon bu kulübün kurulduğu 1886 yılından bu yana kalbinde yer alıyor. Amacımız alışverişten dijital içeriğe kadar bütün dünyadaki bütün taraftarlar için daha iyi bir deneyim hazırlamak” dedi.

Programa katılmaya hak kazanan startuplara yakından bakalım.

 

Peak

Manchester’da bulunan bir data analitik şirketi. Arsenal’ın yapay zeka çözümlerine katkıda bulunacak. 2014’te kuruldu sürekli olarak büyüdü. 2015’te Northern Stars yarışmasında “İngiltere’nin en iyi teknoloji startupı” seçildi.

BotNation

Chatbotları, mesaj uygulamaları, sesli komut uygulamaları ve web siteleri için yapay zeka üreten bir Fransız Startup’ı. Programda Arsenaldirect e-ticaret sitesinde satın alım yapmak isteyen taraftarları yönlendirecekler. Şimdiden 53 ülkede 700 şirketin kullandığı bir sistemleri var.

 

Worapay

WoraPay mobil tabanlı bir sipariş ve ödeme yapma teknolojisi. Bu programda Arsenal’ın maç günü taraftarlarının yiyecek ve içecek siparişlerini işleme alıp ödeme yöntemi için çözüm getirecek. Londra’da bulunan WoraPay şimdiden Lloyds Banking Group ve Mastercard tarafından kullanılıyor.

 

I like that

Londralı bir startup olan I like that Arsenal.com gibi uluslararası siteler üzerinden doğrudan alışveriş yapılmasını sağlıyor. Böylece kullanıcı Arsenal’ın resmi alışveriş mağazası yerine kulübün ana sayfasındaki gördüğü bir şeyi hemen satın alabiliyor.

 

KonnecTo

KonnecTo data toplama ve analiz üzerine kurulmuş bir yapay zeka. Merkezleri Tel Aviv’de. Arsenal taraftarlarının davranışlarını ve etkileşimlerini bir data halinde toplayıp bunları okunabilir bir rapor haline getirecek. Arsenal’ın iş ortaklarıyla yakınan çalışarak Arsenal’ın taraftar kitlesinin daha yakından tanınmasına olanak sağlayıp potansiyel iş ortaklarının bulunmasında yardımcı olacak.

 

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir