Arsenal Çin’de spor barı açıyor

Futbolda “Ürün satışı” olarak Türkçeleştirebileceğimiz merchandising dediğimizde akla gelen ilk şey kulüp logolu atkılar, formalar ve gündelik eşyalar geliyor. Fakat bir kulübün marka değerini paraya dönüştürmenin daha hiç denenmemiş birçok yolu var. Arsenal da alternatifleri deneyen kulüplerden

Arsenal, Çin’in Şangay şehrinde kulüp temalı bir spor barı ve restoranı açacak.

Arsenal Club Shanghai isimli mekanın önümüzdeki ay açılması bekleniyor. Mekanı Super Halo Sports şirketi kulüpten aldıkları özel lisans ile işletecek ve bir sonraki mekan da bu yaz Pekin’de açılacak.

Super Halo’nun CEO’su Feng Xuejun “Arsenal’la yaptığımız bu anlaşma neticesinde Arsenal Club Shanghai, Şangay’daki en iyi spor barı ve restoranı olacak” diye konutşu.

Arsenal Club Shanghai, Çin’deki taraftarlaraArsenal logolu, canlı maçların ve özel kulüp içeriklerinin gösterildiği Arsenal logolu bir barda yeme içme deneyimi sunacak. Restoran aynı zamanda gerçek boyutlu futbolcuların hologramlarıyla birlikte imzalı Arsenal kupalarını ve formalarını da sergileyecek. Menüde ise İngiliz ve Avrupa mutfağından örnekler yer alacak. Buna tabii ki fish & chips de dahil.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir