Ruanda’nın turizmine Arsenal destek verecek

Premier Lig’de kol sponsorluğunun serbest bırakılmasıyla birlikte takımlar arka arkaya yeni sponsorlar bulmaya başladı. Chelsea ve Manchester City’den sonra Arsenal da kol sponsorluğu için anlaşmaya vardı. Arsenal’ın sponsoru diğerlerinin aksine büyük bir teknoloji veya havayolu firması değil, “Visit Rwanda” oldu.

The Rwanda Development Board’un verdiği sponsorluk ile Ruanda’nın global bir turizm destinasyonu olmasına katkıda bulunulması bekleniyor. Anlaşma kapsamında “Visit Rwanda” logosu maç günleri Emirates Stadı’nda ve röportaj backdroplarında da görülecek.

Aslında Ruanda deyip geçmemek gerekiyor Ülke bugün Afrika’nın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip ve son 10 yılda ülkeyi ziyaret edenlerin sayısı iki kat arttı. Özellikle ülkede bulunan ulusal parklar turistlerin ilgisini çekiyor.

Arsenal’in pazarlama yöneticisi Vinai Venkatesham “Ruanda’nın turizm endüstrisi için bu çalışmasına katkıda bulunduğumuz için heyecanlıyız. Ülke son yıllarda büyük bir değişim geçirdi ve Arsenal’in büyük izleyici kitlesi sayesinde insanların aklnıda Ruanda yeni ve dinamik bir şekilde canlanacak. Arsenal forması globalde günde 35 milyon defa görülüyor. Dünyada en çok görülen formalardan biri. ‘Visit Rwanda’ ekibi ile birlikte Ruanda’yı dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarından biri yapacağız” diye konuştu.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir