Copa America 2019’da Katar da oynayacak

Brezilya’da düzenlenecek olan 2019 Copa America’da Katar Milli Takımı da oynayacak. Kulağa garip geliyor ama gerçek.

Katar Futbol Federasyonu’ndan ismi verilmeyen bir yetkili AFP’ye konutşu ve “Katar 2019 Copa America’da mücadele edecek. Böyle bir turnuvada mücadele edecek olmak bizim için büyük bir fırsat” dedi.

CONMEBOL konferansına katılan Katar Futbol Federasyonu Başkanı Hamad Bin Khalifa Bin Ahmed Al-Thani’nin, konfederasyon tarafından yapılan davetiyeyi kabul ettiği belirtildi.

Güney Amerika ülkelerinin tamamı turnuvada yer alacak. Ancak CONMEBOL, 2019’daki turnuvanın takım sayısını 16’ya çıkarmaya çalışıyor. Bu yüzden turnuvaya Asya Futbol Konfederasyonu’na(AFC) ve Kuzey Amerika Futbol Konfederasyonu’na (CONCAF) davetiyeler gönderildi. Bu davetiyelere ilk olumlu yanıt şimdilik Katar’dan geldi. Henüz bir resmi açıklama olmasa da Katar’ın yanı sıra Çin, Japonya ve Meksika milli takımlarının da turnuvada boy göstermesi bekleniyor.

Copa America’da için Güney Amerika dışındaki bir takımın oynaması yeni bir şey değil. 2015 Copa America’ya Kuzey Amerika’dan takımlar da katılmıştı. 2011 Copa America için Katar yine davet edilmiş ancak fikstürleri nedeniyle bu daveti kabul edememişlerdi.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir