Hope Solo federasyon başkanlığına aday oldu

ABD kadınlar futbolu denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Hope Solo, ABD futbol federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı…

Yakın bir zamanda kadın futbol federasyonu başkanı görebiliriz. Çünkü ABD kadınlar futbolunun efsane ismi Hope Solo ABD Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Facebook’ta açıklama metnini yayınlayan Solo “ABD’de futbol altyapı sisteminin dezavantajlılara yönelik ayrımcılık ve görmezden gelme üzerine kurulu olduğunu” dile getirdi ve şöyle yazdı:  “ABD futbolundaki sistematik problem gençler seviyesinde başlıyor. (ABD’de)Futbol her zaman için bir orta sınıf sporu oldu ve son dönemde de üst orta sınıfa yakın oldu. Ülkedeki en iyi kulüpler, her genç oyuncudan yıllık 3 bin ila 5 bin dolar talep ediyor. Genç futbolcuların bu mali gerçeklikle baş edemeyip hayallerinin peşini bıraktığına bizzat tanıklık ettim. Lafın süresi doldu. ABD futbolu için ne yapılması gerektiğini ve nasıl yapılacağını biliyorum. Bunları hayata geçirebilmek için yeterli cesarete de sahibim.”

ABD Futbol Federasyonu Başkanlığı için sekiz aday bulunuyor. Hope Solo dışındaki diğer kadın aday ise Soccer United Marketing’in başkanı Kath Carter.

Hope Solo paylaştı: 7 Aralık 2017 Perşembe

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir