Neymar sosyal medyadan bir ayda 34 milyon euro kazandı

Sosyal medya ajansı Blinkfire’ın araştırmasına göre Neymar ocak sosyal medya üzerinden yaptığı tanıtım ve reklam paylaşımlarıyla 34 milyon euro kazandı.

89 milyon takipçi ile instagram’ın en çok takip edilen 11’inci hesap Neymar’a ait. Araştırmaya göre reklam ve tanıtım postu başına Neymar 460 bin euro alıyor. Havas Sport & Enterteinmant’ın başkanı Stephane Guerry’nin söylediğine göre ise Dünya Kupası finalinde ortalama bir reklamın ücreti ile hemen hemen aynı. Ocak ayında 74 adet tanıtım postu paylaşan Neymar’ın bir aylık sosyal medya tanıtımı kazancının 34 milyon euro olduğu tahmin ediliyor.

☕️ #CaféPilão #EmBreve

A post shared by Nj 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr) on

 

Fiyat anlamında kulağa astrnomik geliyor olabilir. Ama instagramda 89 milyon takipçisi olan Neymar’ın Facebook’ta 60 milyon, Twitter’da ise 38 milyon takipçisi bulunuyor. Bu rakamlar Neymar’ın kulübü PSG’nin üç katına denk geliyor. 

 

Neymar’ın sosyal medya reklamlarının maliyetinin sebebi sadece takipçi sayısı değil aynı zamanda da etkileşim oranları. Neymar’ın instagram postları Hypetap’e göre %2.8’e çıkabiliyor. Yani Neymar sadece geniş bir takipçi kitlesine sahip değil aynı zamanda kendisiyle etkileşen bir kitleye sahip. Neredeyse her gün post paylaşma frekansına sahip olan Neymar’ın takipçileriyle günlük olarak etkileşimde bulunuyor olmasını başka hiçbir medya tarafından gerçekleştirebilir gibi görünmüyor.

 

Kaynak

 

Peki Messi’nin bir instagram postu ne kadar?

Messi’nin bir instagram postu ne kadar?

 

1 Yorum

 1. Avatar Ayhan 9 Şubat 2018 ¬ 21:53

  GÜZEL
  TEBRİKLER…

  ULKEMIZ FUTBOLUDA NAZLANIP DURSUN HER ETKİNLİK İÇİN

  TEKLİFLERE HAZIRIM YUKSEK SEVİYE STANDART KALİTESİNDE !!

  Yorum

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir