Nisan ayının en çok görünen logosu Adidas oldu

Sponsorluk yapan markaların görünülürlüğü bu sponsorluğu yapmanın ticari olarak ne kadar doğru bir karar olup olmadığını belirliyor. Brandwatch gibi firmalar markaların görünülürlüğünü tüm detaylarıyla sosyal medya üzerinden ölçüyor ve aylık olarak raporlar paylaşabiliyor.

Brandwatch’ın Nisan ayı raporuna göre Adidas, bu alanda Nike’ı geride bıraktı. Nisan ayında Adidas logosu Instagram ve Twitter’da 6.66 milyon defa paylaşıldı. Real Madrid, Juventus ve Bayern Münih’in Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısı bunun bir sebebiydi.

Adidas logosunun göründüğü bir diğer yer de FIFA18 oyununun kapağıydı. Kapakta Cristiano Ronaldo, Real Madrid formasıyla görünüyor. Nike için biraz can sıkıcı bir durum Çünkü Ronaldo’nun ayakkabı sponsoru oldukları için büyük para harcıyorlar ama kapakta Cristiano Ronaldo ayakkabılarıyla görünmüyor.

Nisan ayında Nike 5.13 milyon defa paylaşıldı. Nike aynı zamanda Barcelona, Chelsea, Paris Saint-Germain takımlarının Şampiyonlar Ligi’nden elenmesiyle de Nisan ayında görünülürlük anlamında darbe yedi. Mayısta Real Madrid (Adidas) ile Nike (New Balance) arasında oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Finali nedeniyle Nike’ın görünülürlüğü daha da düşecektir.

Nisan ayında en çok görünen logolarda Google 3.89 milyon defa paylaşılarak üçüncü, Emirates 2.82 milyon defa paylaşılarak dördüncü oldu. Emirates’in Real Madrid, Paris Saint-Germain ve Arsenal’ın forma sponsoru olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Arsenal, Dortmund ve Usain Bolt ile çalışan Puma ise 2.72 milyon defa paylaşılarak en çok görünen beşinci marka oldu.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir