LNDR evinde Nike LDNR’ı dize getirdi

LNDR, Nike’a bu yıl başında oldukça ilgi gören kampanyasında kullandığı LDNR logo çalışması için açtığı telif hakkı davasını kazandı. Londra’da 2015 yılında kurulmuş kadın spor giyim markası böylece Nike’ın bu kampanyadaki sloganı olan ‘Nothing Beats a Londoner’ yani kimse bir Londralıyı yenemez iddiasını da kanıtlamış oldu.

Wieden+Kennedy reklam ajansı tarafından hazırlanan kampanyada LDNR ile Nike’ın meşhur swoosh logomarkı birleştirilerek kullanılmıştı. Hazırlanan ürünleri pek çok ünlü giymiş ve kamera karşısına geçmişti. Aynı logomark çok sayıda sosyal medya içeriğinde de kullanılmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=26qmJzTCRG4

Yapılan başvuru sonucunda Nike’ın bir daha LDNR’i herhangi bir mecrada ve iletişiminde kullanmamasına karar verildi. LNDR’in kurucusu Joanna Turner kafa karışıklığı ve markasına zarar verdiğinden sikayetçi olsa da çok sayıda mecrada yer bulan bu hikaye ile önemli bir farkındalık da yaratmış oldu.

Doğu Londra’da ortaya çıkan marka isminde de tarzında da Londra’dan esinlendiğini belirtiyor. LNDR Türkiye’nin de dahil olduğu 20’nin üzerinde ülkede satılıyor.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir