Federer, uzun sözleşme süresi için Nike yerine Uniqlo’yu tercih etti

Roger Federer bugünlerde Wimbledon’da alışık olmadığımız bir markanın Uniqlo’nun amblemiyle maçlarına çıkıyor.

Uzun zamandır Nike’ın sponsorluğunda ve desteğinde kortlara çıkan Federer, Nike ile olan anlaşması sona erince Japon firması Uniqlo’nun uzun süreli sözleşmesine yılda 30 milyon dolar karşılığında “Evet” dedi.

İsviçre gazetesi Aargauer Zeitung’a konuşan Federer “Nike ile olan sözleşmem sona erdikten sonra sadece bir, iki hafta etrafa baktım. Nike ile yeni sözleşmenin imzalanacağına inanıyordum. Ama kariyerimin bu bölümünde Uniqlo bana daha uzun süreli bir sözleşme önerdi” diye konuştu.

Federer Uniqlo’nun dünya çapında marka temsilcisi olacak. Federer dışında tenisçi Kei Nishikori ve Avustralyalı golfçü Adam Scott da Uniqlo logosu ile müsabakalara çıkıyor.

Bir spor markasından çok giyim markası olan Uniqlo’nun İsviçre’de bir şubesi bulunmuyor. Federer ile yapılan anlaşmadan sonra markanın Zürih’te bir şube açması bekleniyor.

Federer’in Uniqlo takımını, t-shirt, şort, bant, bileklik ve ceketini satın almak isteyenler bir süre beklemek zorunda kalacak. Uniqlo’nun koleksiyonu 2019’un ocak ayında satışa çıkacak.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir