Onefootball, Adidas’tan da yatırım aldı

Bir startup olarak kurulup en yaygın futbol uygulamalarından biri olan Onefootball, 2018’e Adidas’tan gelecek yatırımla giriyor.

 

Çıktığı günden bu yana 200 ülkede 25 milyon kullanıcıya ulaşan Onefootball uygulaması yeni yatırımlar almaya devam ediyor.

Onefootball’un kurucusu ve CEO’su Lucas von Cranach, şirketinin yeni hisseler çıkardığını duyururken Adidas’ın da yeni yatırımcılarından biri olduğunu açıkladı.

Cranach, “Şirketi ileriye taşıyabilmek için belli başlı hedefleri gerçekleştirmeniz gerekir. Bunun yollarından biri de sermayeyi arttırmak. Biz de biraz sermayeyi arttırdık ama her zaman sulandırma, değerlendirme ve bankadaki para üçgenine dikkat ediyoruz” diyor.

Adidas gibi güçlü bir yatırımcı Onefootball’un kullanıcı sayısını arttıracağına şüphe yok. Araştırmalar şu an kullanıcıların zaten hali hazırda Onefootball’a benzeyen uygulamalar kullandığını gösteriyor. Ama bir uygulama Adidas gibi bir marka ile birlikte duyulduğunda işlerin değişeceğine şüphe yok.

Cranach, Onefootball’u “Futbolun içinde sosyal öğeler barındırmayan Facebook’u” olarak tanımlıyor. Uygulamanın Facebook ve Twitter takipçi sayısı çok değil çünkü Onefootball tamamen kendi sisteminde kullanıcılarına hitap ediyor. Uygulamanın push notification oranının yüzde 90 olması da uygulamaya reklam vermek isteyen markalar için doğrudan bir kanal olarak işe yarıyor.

Onefootball’un 2013’ten bugüne kadar toplam 20 milyon dolarlık yatırım aldığı belirtiliyor.

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir