Sporcu sağlığı için üretildi: PRIVIT

Özellikle okullarda kullanılan PRIVIT sağlık ve ilk yardım yazılımı profesyonel spora açılmayı hedefliyor….

Sporda teknolojik çözümler sadece performans arttırmak üzere geliştirilmiyor. Konu spor olduğunda teknolojinin kullanabileceği çok fazla departman ortaya çıkıyor.

Bu departmanlardan biri de sağlık ve fizyoterapist departmanı. Özellikle kulüplerde sağlık çalışanlarının rapor tutması ve sporcuların durumunu takip etmesi kendi işlerinden çok büyük bir evrak ve rapor işini ortaya çıkarıyor.

Bu alanda da PRIVIT ismindeki bir startup ihtiyacı gördü ve sporcu sağlığı data yönetimi için bir yazılım sundu.

PRIVIT’in yazılımı sayesinde sadece sporcuların sağlık durumunu takip etmiyorsunuz. Aynı zamanda sakatlık esnasında takip edilecek adımlar konusunda da kullanıcılarını bilgilendiriyor. Böylece çarpışma veya beklenmedik bir kalp krizi gibi durumlarda hangi ilk yardım adımlarının uygulanacağı PRIVIT’ı kullanan sağlık çalışanının anında karşısında oluyor. PRIVIT’in Sideline uygulaması ile çalışan bu sistem sporcunun geçmiş bütün sağlık verilerini sunarak doğru ilk müdahaleyi sunuyor.

PRIVIT ABD’de 700’e yakın okulun spor takımlarında kullanılıyor. Şirketin yakın zamanda profesyonel spor alanına açılması bekleniyor.

 

 

 

 

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir