TÜRKİYE’DEN ÇIKAN SPRONGO PYEONGCHANG 2018 KIŞ OLİMPİYATLARI’NDAN 17 MADALYA İLE DÖNDÜ

ABD’de Türk girişimciler tarafından kurulan startup Sprongo geride kalan Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nın şampiyonları tarafından tercih edilen antrenman video analiz programı oldu. ABD Kayak Takımı’nın yıldız isimlerinden Mark Engel uygulamanın performansına olumlu etkisini “Sprongo olmasaydı yarım saniye daha yavaş olurdum” diyerek açıklıyor.

Sprongo sporcuların performanslarını, oluşturdukları video platformu ve sunduğu pratik analiz yöntemleri ile değerlendirebilmelerini sağlıyor.

Sprongo kullanan sporcular Olimpiyatlar’da toplam 17 madalya kazandı

2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatları’ndan Amerikalı Mikaela Shiffrin 1 Altın, 2 Gümüş Madalya ile evine döndü. Avusturyalı Marcel Hirscher 2 Altın Madalya kazandı. İsveçli Sebastian Samuelsson da 2 Gümüş, 1 Altın Madalya alma başarısı gösterdi.

Yukarıda ismi geçen sporcuların tek ortak noktaları dünyanın en iyi kayakçıları arasında olmaları değil, aynı zamanda Sprongo kullanıyor olmaları. Performans sporcuları için video yükleme, arşiv, düzenleme ve analiz çözümleri sunan Sprongo, sporcularının 5 Altın, 9 Gümüş ve 3 Bronz olmak üzere toplamda 17 madalya kazanmasına yardımcı oldu.

Peki Sprongo Nedir?

Sprongo Amerika’da yaşayan Türk girişimci Muzaffer Gazioğlu’nun kurduğu ve sporcular için performanslarını analiz edebilecekleri video desteği sunan bir platform.

Performans videolarının yüklenmesi için bulut çözümleri sunan Sprongo web veya mobil uygulama üzerinden sporcuların antrenman ve yarış görüntülerini kolaylıkla analiz etmelerini ve geri bildirim alabilmelerini sağlıyor.

Sprongo bu analizi videoları ağır çekimde görüntüleyerek, iki aynı açıdan görüntüyü üst üste oynatarak, iki videoyu eş zamanlı ve karşılaştırmalı olarak göstererek, görüntü üzerinde etiketleme ve çizim yapma imkanı vererek, sporcuların performanslarını rakipleri ve kendileriyle kıyaslama imkanı sunarak ve daha pek çok özelliği ile sağlıyor.

Antrenörlerin, takımlarındaki tüm sporcuların performanslarını da video üzerinden takip etmesini ve geri bildirim verebilmesini sağlayan Sprongo, bütün branşlarda video analiz imkanı sunuyor.

Avrupa’da ve ABD’de sporcular tarafından kullanımı giderek yaygınlaşan Sprongo, şimdiden her seviyeden ve branştan sporcu ve takımın tercihi durumunda. Uygulamayı profesyonel olarak kullanan Olimpik takımlar arasında şunlar yer alıyor:

–  Avusturalya Milli Kürek Takımı
–  Kanada Milli Kürek Takımı
– İsveç Milli Kürek Takımı
–  İsveç Olimpik Yüzme Takımı
–  İsveç Biathlon ve Nordic Takımı

 

https://sprongo.com

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir