Twitter kullanıcılarının yaptığı “Flood” formatını Twitter bir özellik haline getirdi. Peki bu özelliği nasıl değerlendirebiliriz?

Yakın zamanda 140 karakteri 280 karaktere çıkaran Twitter yeni bir özelliğini daha duyurdu: Tweet Dizileri.

Bir süredir Twitter’da “flood” dönemi yaşanıyordu. Tweet’lerinizin altına cevap yazarak uzun uzun anlatılması gereken bir konuyu tek bir yerde topluyorduk.

Kullanıcılarının kullanım alışkanlıklarını bir özelliğe çevirmeyi başaran Twitter, bu sefer flood şeklinde tweet atmayı bir özellik haline getirdi.

Bir dizi veya flood oluşturmak için  “Tweetle” kısmına eklenen “artı” tuşuna basıyorsunuz. Üstelik yayınlanmış bir tweetinize dilediğiniz zaman “yeni bir tweet ekleyin” butonu ile yeni eklemeler yapmanız da mümkün.

Twitter resmi blogunda “Birkaç yıl önce, insanların yaratıcı bir şekilde daha fazla bilgi paylaşmak veya uzun bir hikaye anlatmak için tweetleri birbirine bağladığını fark ettik, tıpkı bunun gibi. Biz bu yaklaşımı düşünce dizilerini sergilemek ve bir düzene bağlı ama bireysel elementleri sergilemek için yaratıcı bir yol olarak görüyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Peki bu özellik spor alanında nasıl kullanılabilir?

  • Aklımıza gelen ilk şey: Tweet Dizilerini bir canlı yayın halinde bir spor müsabakasını aktarmak için kullanılabilir
  • Artık haber sitesi hesaplarının bir süredir kullandığı flood formatı Tweet dizisi haline dönüşebilir. Örneğin anlık bir gelişme tweet olarak atıldıktan sonra o gelişmenin devamı, tepkiler ve yorumlar o haber postununun altına Tweet dizisi olarak konulabilir.
  • En iyi 10 gol veya en iyi 10 tenisçi gibi sıralamalar bir Tweet dizisi olarak paylaşılabilir.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir