YouTube’da spor özetlerinin izlenme oranları artıyor

Arama motoru istatistikleri kitlesel davranışlara ve trendlere dair çok önemli ip uçları veriyor.

Google’ın markalarıyla ilgili insight bilgileri paylaştığı Think With Google’da yayınladığı rapor YouTube arama ve izleme istatistikleri spor izleycisinin alışkanlıklarına dair çok enteresan bilgiler veriyor.

İncelemelere göre Youtube’da “futbol özetleri” aramaları geçtiğimiz yıl yüzde 90 arttı. Aramaların artmasının yanı sıra spor özetleri videolarının izleme süresi de 2017’de, 2016’ya göre yüzde 80’lik bir yükseliş gösterdi. YouTube raporlarına göre en çok izlenen 100 spor videosunun, 70’inin başlığında şu kelimeler yer alıyor: “Great”, “Greatest” ve “Best”

Özetler, YouTube’da izlenme süresini arttıran tek spor içeriği olmadı. Spor röportajı kategorisine giren videoların toplam izlenme süresinde de yüzde 60’lık bir artış gözlemlendi. Komik spor videolarının izleme süresi ise yüzde 50 arttı.

 

“Futbol özetleri” veya “Football Highlight” aramalarının yanı sıra YouTube’da “How To” olarak aranan spor videoları da iki kat arttı. En çok aratılan “How to” spor videoları ise şunlar:


Google-Ipsos araştırmasına göre de YouTube’daki spor izleyicisinin yüzde 80’i spor etkinliklerini ve maçları izlerken bir yandan da akıllı telefonları veya bilgisayarlarıyla karşılaşmayla ilgili bilgileri başka ekrandan takip ediyor. Aynı araştırmaya göre spor etkinliklerini stream ederek izleyenlerin yüzde 30’u bunu akıllı telefonlarıyla yapıyor.

Yazı Hakkında Düşünceleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir